Jak wygląda import samochodów z USA

Import samochodów do Polski polega na sprowadzaniu pojazdów z zagranicy na teren kraju. Aby móc wykonać taki import, należy uzyskać odpowiednie zezwolenie wydawane przez polskie służby celne.

Sprowadzenie amerykańskich samochodów

Sprowadzenie samochodu do Polski może być dokonywane na dwa sposoby. Pierwszy z nich to import osobowy, który polega na tym, że samochód jest sprowadzany przez osobę fizyczną na własny użytek. Drugi sposób to import handlowy, który polega na tym, że samochód jest sprowadzany przez osobę prawną w celach handlowych. Firma bestclassiccar pomoże dokończyć wszystkie formalności związane z importem samochodów z USA. Aby móc dokonać importu samochodu, należy udać się do właściwego urzędu celnego i złożyć wniosek o wydanie zezwolenia.

Wnioski i procedury sprowadzenia amerykańskiego samochodu

Wniosek taki musi zawierać takie informacje jak: marka i model samochodu, numer VIN, rocznik pojazdu, kraj pochodzenia, a także informacje osobowe wnioskodawcy. Po złożeniu wniosku i uiszczeniu wymaganej opłaty, urząd celny wydaje zezwolenie na import samochodu. Należy pamiętać, że w przypadku importu handlowego, oprócz zezwolenia, konieczne jest także uzyskanie tzw. świadectwa CE. Po uzyskaniu wszystkich wymaganych dokumentów, można przystąpić do sprowadzenia samochodu. Aby to zrobić, należy udać się do wybranej przez siebie firmy transportowej, która zajmuje się sprowadzaniem samochodów z zagranicy. Firma transportowa ma obowiązek dostarczyć samochód do wskazanego przez klienta miejsca. Po dostarczeniu pojazdu, klient musi uiścić wymagane opłaty celne oraz podatek VAT.

Jak wygląda import samochodów

Import samochodów do Polski polega na sprowadzaniu pojazdów z zagranicy na teren kraju. Aby móc wykonać taki import, należy uzyskać odpowiednie zezwolenie wydawane przez polskie służby celne. Sprowadzenie samochodu do Polski może być dokonywane na dwa sposoby. Pierwszy z nich to import osobowy, który polega na tym, że samochód jest sprowadzany przez osobę fizyczną na własny użytek.