SketchUp cena

Co można stworzyć dzięki SketchUp? Cena

SketchUp to jeden z najbardziej znanych i popularnych programów do modelowania 3D. Zarówno w wersji darmowej, jak i pro, jest to opcja zarówno dla profesjonalistów, jak i hobbystów. Poręczny pakiet oprogramowania SketchUp umożliwia użytkownikom tworzenie modeli 2D i 3D do użytku w różnych dziedzinach, w tym inżynierii mechanicznej, architekturze, a nawet grach. Oczywiście to dopiero początek — jest jeszcze wiele informacji o programie SketchUp.

Wersje aplikacji 

SketchUp, dawniej Google Sketchup, to program komputerowy do modelowania 3D do szerokiego zakresu zastosowań rysunkowych, takich jak architektura, projektowanie wnętrz, architektura krajobrazu, inżynieria lądowa i mechaniczna, projektowanie filmów i gier wideo. Jest dostępny jako aplikacja internetowa SketchUp Free, bezpłatna wersja SketchUp Make oraz płatna wersja z dodatkowymi funkcjami SketchUp Pro.

SketchUp jest własnością firmy Trimble Inc., firmy zajmującej się tworzeniem map, pomiarów i nawigacji.Istnieje internetowa biblioteka bezpłatnych zestawów modeli (np. okien, drzwi, samochodów), 3D Warehouse, do której użytkownicy mogą dodawać modele. W listopadzie 2017 roku SketchUp Free został wydany jako aplikacja internetowa, która zastępuje SketchUp Make. Rysunki można zapisywać w chmurze, zapisywać lokalnie jako natywny plik SKP lub eksportować jako plik STL. W porównaniu z Make, SketchUp Free nie obsługuje rozszerzeń oraz tworzenia i edytowania materiałów.

Kompozycja rysunkowa i prezentacja

Można śmiało powiedzieć, że wielu z nas może uważać SketchUp tylko za oprogramowanie do modelowania 3D i nic więcej. Istnieje jednak wiele rzeczy oferowanych przez SketchUp, które zaniedbujemy. Layout to narzędzie programu SketchUp przeznaczone do tworzenia dokumentów architektonicznych na podstawie modelu programu SketchUp. Możesz skalować swoje rysunki, przedstawiać plany pięter, elewacje, a nawet perspektywy Ariel. Niekoniecznie każdy rysunek musi być skomponowany w CAD lub Photoshopie! SketchUp może współdzielić Twoje obciążenie pracą nawet w ten sposób.

Nie ma nauki o kosmosie, która stoi za zrozumieniem faktu, jak ważny jest kontekst miejsca podczas projektowania dowolnego projektu w czasie rzeczywistym; może to być mały bungalow mieszkalny, a nawet kolosalna scenografia na imprezę. Ponieważ ważne jest, aby zrozumieć topografię witryny i odpowiednio ją zaprojektować. SketchUp oferuje dokładnie to, umożliwiając dodanie dokładnych współrzędnych mapy i dalszy rozwój witryny za pomocą zaledwie kilku kliknięć i dużo mniejszego wysiłku. Jest tak poręczny, jak to tylko możliwe dzięki SketchUp!