odkurzacz basenowy

Czym jest odkurzacz basenowy? 

Ręczny odkurzacz basenowy składa się z głowicy ssącej przymocowanej do teleskopu za pomocą węża, który łączy się ze specjalną złączką w skrzynce odpieniacza. Odkurzacz ręczny oznacza, że wykonujesz pracę polegającą na przesuwaniu odkurzacza wokół basenu, podobnie jak odkurzanie dywanika podłogowego. Zautomatyzowany odkurzacz basenowy to odkurzacz przeznaczony do zbierania zanieczyszczeń i osadów z basenów przy minimalnej interwencji człowieka, który wykonuje większość pracy samodzielnie.

Ręczne odkurzacze basenowe

Odkurzacze ręczne VivaPool.pl są idealne do bardzo brudnych basenów, które nie były dokładnie czyszczone. Zrobotyzowane odkurzacze basenowe doskonale nadają się do utrzymywania czystego basenu, jeśli jest on już względnie czysty. Ale często samoczyszczące odkurzacze nie są przystosowane do obsługi bardzo brudnego basenu z dużą ilością zanieczyszczeń. Jeśli więc czyścisz swój basen po raz pierwszy, rozważ zakup ręcznego urządzenia czyszczącego lub zakontraktowanie profesjonalnej usługi czyszczenia basenu, aby przywrócić basen do stanu czystego.

Jedno z często zadawanych pytań dotyczących ręcznych środków czyszczących brzmi: jak odkurzyć basen odkurzaczem sklepowym? I tak, możesz praktycznie odkurzyć swój basen za pomocą odkurzacza. 

Automatyczne odkurzacze basenowe

Odkurzacze automatyczne lub zrobotyzowane to samooczyszczające się maszyny zasilane energią elektryczną, które czyszczą dno basenu i dolne ściany basenu. Te automatyczne maszyny oferują ten sam rodzaj czyszczenia, co odkurzacz ręczny, ale wykonują większość pracy ręcznej. Istnieją również „odpieniacze” zasilane energią słoneczną, które unoszą się po powierzchni basenu, zbierając wszelkie pływające zanieczyszczenia, ale nie zapewniają one mocy szorowania prawdziwego odkurzacza basenowego. 

  • Czyściki strony ssącej idealne dla osób z ograniczonym budżetem, idealne do zbierania średnich i dużych zanieczyszczeń;
  • Odkurzacze po stronie ciśnieniowej wykorzystują ciśnienie strumienia wody do przemieszczania się po basenie, co doskonale nadaje się do zbierania średnich i dużych zanieczyszczeń;
  • Roboty sprzątające nie działają na obiegu basenu, ale na elektryczności, co doskonale nadaje się do usuwania drobnych zanieczyszczeń i mułu.

Odkurzanie basenu jest konieczne w przypadku basenów z winylu lub pistoletu. Oba typy odkurzaczy basenowych (ręczne i automatyczne) mogą być używane do każdego rodzaju basenu i do basenów ze słodką lub słoną wodą.