basen całoroczny

Zadbaj o swój basen całoroczny

Zarówno pomysły na projekt basenu wewnętrznego, jak i zewnętrznego mają swoje zalety i wady, ale można cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów. Jeśli chcesz mieć odkryty basen, ale zimą nie możesz sobie poradzić z chłodnym powietrzem, szybkim i łatwym sposobem ochrony basenu jest zamontowanie zadaszenia basenu.

Dach nad basenem to dobry pomysł 

Zadaszenia basenowe są zwykle wykonane ze szkła lub poliwęglanu z aluminiową ramą, więc chociaż są konstrukcjami trwałymi, nie są tak solidne jak domek basenowy, co pomaga w kosztach i elastyczności. Zakładając, że basen jest podgrzewany, po bezpiecznym zamknięciu będzie wystarczająco ciepły, aby można było w nim pływać nawet w najzimniejsze dni. Będziesz jednak musiał przykryć basen, gdy nie jest używany, w przeciwnym razie kondensacja stanie się problemem.

Jeśli podoba ci się myśl o krytym basenie, możesz stworzyć atmosferę pleneru na cieplejsze miesiące za pomocą dużych drzwi składanych lub przesuwanych z jednej lub dwóch stron. Mogą one następnie otworzyć się na Twoje pomysły na patio, dzięki czemu możesz łatwo wsunąć się na leżak i rozkoszować się słońcem między kąpielami lub usiąść i napić się drinka przy basenie, podczas gdy dzieci będą się pluskać.

Projekt basenu 

Myśląc o pomysłach na projekt basenu, ważne jest, aby dokładnie rozważyć, w jaki sposób chcesz go użyć. Może to mieć ogromne implikacje dla wielu czynników – od miejsca, w którym go umieścisz, po jego rozmiar i kształt. Jeśli nie możesz się doczekać organizacji przyjęć przy basenie, pomysły na domki przy basenie mogą również stanowić świetny dodatek do zapewnienia miejsca do przebierania się, przechowywania ręczników oraz przygotowywania napojów i przekąsek. Z drugiej strony możesz chcieć używać basenu wyłącznie do ćwiczeń. W tym przypadku być może wystarczy elegancki basen otoczony elegancką nawierzchnią.

Na przykład, jeśli chcesz dodać basen do swoich pomysłów na ogród rodzinny, upewnij się, że ma on elementy, które spodobają się wszystkim. Może to obejmować płytką przestrzeń, aby ludzie mogli usiąść i zrelaksować się w wodzie, stopnie ułatwiające dostęp i być może jeden lub dwa wodospady, aby zwiększyć współczynnik zabawy. Jeśli masz nastolatków, będziesz również chciał upewnić się, że jest wystarczająco głęboki obszar, aby mogły rzeczywiście pływać. Jeśli chodzi o pomysły na zagospodarowanie basenu, dobrym pomysłem jest utwardzona lub udekorowana przestrzeń wokół basenu na leżaki. Warto też umieścić basen w zasięgu wzroku od domu, aby móc łatwo obserwować, kto z niego korzysta.