odkurzacz basenowy

Odkurzacz basenowy – jak często czyścić basen?

Ponieważ sezon bilardowy nabiera rozpędu, w Twoim basenie naziemnym będzie działo się więcej niż kiedykolwiek. Oznacza to, że jeśli chcesz, aby przetrwała całe lato, musisz zadbać o jej odpowiednie czyszczenie. Czyszczenie i konserwacja basenu może przybierać różne formy. Od równoważenia poziomu wody po zbieranie opadłych liści i od zimowania poza sezonem po szokowanie. Istnieją jednak inne sposoby na utrzymanie basenu w czystości i sprawności. Odkurzanie basenu, zwłaszcza za pomocą automatycznych, samoczyszczących odkurzaczy, to świetny sposób na sprzątanie bez użycia rąk.

Rodzaje odkurzaczy basenowych

Odkurzanie basenu to doskonały sposób na pozbycie się niechcianych zanieczyszczeń, błota i glonów. Jeśli masz psy, które lubią się kąpać, odkurzacze pomogą usunąć sierść psa z zatykających się filtrów basenowych. Ale zanim wyruszysz i kupisz pierwszy odkurzacz basenowy, który zobaczysz, upewnij się, że rozumiesz, jak działają, abyś mógł wybrać ten, który najlepiej pasuje do Ciebie.

Odkurzacz basenowy usunie zanieczyszczenia, które wpadną do basenu. Podczas gdy twój filtr basenowy wyłapie dużo brudu, nie wyłapie wszystkiego, i tu właśnie pojawia się odkurzacz. Istnieją dwa główne typy odkurzaczy, automatyczny i ręczny.

Jak często należy odkurzać basen?

  • Przy ustalaniu harmonogramu czyszczenia basenu należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Istnieją cztery główne pory odkurzania basenu: czyszczenie punktowe, sezonowe, nadmierne użytkowanie, regularna konserwacja.
  • Odkurzanie punktowe należy przeprowadzać w razie potrzeby, na przykład po letniej burzy lub bardzo wietrznym dniu, który powoduje wpadanie do basenu dużej ilości zanieczyszczeń.
  • Sezonowa gotowość, na przykład otwarcie sezonu lub przygotowanie do przechowywania w zimie, to świetny czas na odkurzanie. Jeśli jesteś wystarczająco dokładny w zamykaniu basenu na zimę, tym mniej będziesz musiał zrobić, aby otworzyć go latem.
  • Nadmierne korzystanie z basenu spowoduje, że do basenu dostanie się więcej zanieczyszczeń. Rozważ nadmierne użycie dużej imprezy lub tydzień nieprzerwanego użytkowania. Im więcej osób wbiega i wychodzi z basenu, tym więcej stóp przenosi brud.

Regularna konserwacja będzie często przeprowadzana raz w tygodniu, chyba że jesteś właścicielem basenu o intensywnym użytkowaniu. Wprowadzenie cotygodniowej procedury czyszczenia przyspieszy odkurzanie i pomoże zapobiec zarodnikowaniu glonów.