Gdzie stosowane są implanty cyrkonowe

Implanty cyrkonowe stosuje się w stomatologii, aby zastąpić zęby utracone w wyniku choroby, urazu lub w trakcie leczenia ortodontycznego. 

Do czego stosowane są implanty cyrkonowe 

Mogą być stosowane do uzupełniania ubytków pojedynczych zębów lub całych uzębienia. Implanty cyrkonowe są zazwyczaj wykonane z cyrkonu i wszczepiane w szczękę w celu wytworzenia trwałego podparcia dla protetycznych uzupełnień. Są one trwałe, bezpieczne i wygodne w użyciu, a także odporne na bakterie i inne czynniki środowiskowe. Czasami implanty cyrkonowe są stosowane również do naprawy złamanych zębów lub w celu poprawy funkcji szczęki w przypadku zaburzeń zgryzu. Mogą być również stosowane w celu poprawy estetyki uzębienia. Implanty cyrkonowe są również stosowane w tzw. implantologii twarzy, w której są wszczepiane w skórę twarzy w celu poprawy wyglądu i wymodelowania twarzy. Wszystko na stronie https://implantkrakow.pl/implanty_cyrkonowe_nobel_pearl

Inne wykorzystanie implantów cyrkonowych 

Implanty cyrkonowe mogą być również stosowane w chirurgii ortopedycznej w celu wzmocnienia kości lub stawów. Implanty cyrkonowe są również stosowane w protetyce, aby poprawić wygląd i funkcjonalność protez. Implanty cyrkonowe są stosowane wszędzie tam, gdzie wymagana jest trwałość i wytrzymałość, zwłaszcza w medycynie i stomatologii. Są powszechnie stosowane w implantacjach zębów, w stawach biodrowych, stawach łokciowych i w innych typach implantacji. Są również coraz częściej stosowane w protetyce i rekonstrukcji twarzy, a także w chirurgii estetycznej. Mogą być również stosowane jako implanty słuchowe. Implanty cyrkonowe są także znacznie lżejsze od tytanu i są bardziej wytrzymałe na uszkodzenia i zużycie.

Implanty cyrkonowe w leczeniu 

Implanty cyrkonowe są stosowane w leczeniu protetycznym, w leczeniu ortodontycznym, w leczeniu stomatologicznym, w chirurgii twarzowo-szczękowej i medycynie estetycznej. Mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie jest wymagane wsparcie protetyczne, wsparcie ortodontyczne lub wygląd estetyczny, w tym w wypełnianiu ubytków zębowych, wszczepianiu implantów, leczeniu protetycznym i ortodontycznym, korekcji kształtu zębów, korekcji wad zgryzu, wypełnieniu ubytków w jamie ustnej, leczeniu schorzeń dziąseł, rekonstrukcji szczęki, wypełnianiu ubytków w szczęce i wybielaniu zębów. Implanty cyrkonowe są również często stosowane w medycynie estetycznej, aby poprawić wygląd twarzy, na przykład poprzez wszczepienie implantu w celu poprawy kształtu twarzy lub wszczepienie implantów, aby poprawić wygląd szczęki.