Polerka automatyczna

Polerka automatyczna – znajdź odpowiednią mieszankę produktów

Kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, że pady do polerowania maszynowego są również ścierne, od grubszych padów do cięcia/przywracania, przez średnie pady polerskie, po drobne pady uszlachetniające. Tak więc wszystko sprowadza się do uzyskania odpowiedniej mieszanki (lub „kombinacji”) produktu i padu do danego zadania. Wieloetapowa korekta może wymagać etapu cięcia, po którym następuje etap polerowania, a następnie etap uszlachetniania, z każdym posiadanie własnego kombajnu.

Techniki polerowania

Sposób, w jaki dana kombinacja jest faktycznie używana, jest również ważną częścią jej działania. Mówiąc ogólnie, sposób, w jaki środek polerski lub pasta rozkłada się lub „przerabia” ma kluczowe znaczenie dla uzyskania pożądanego rezultatu. Pełne wpracowanie produktu w farbę jest niezbędne, niezależnie od tego, czy wykonujesz intensywne cięcie w ramach wieloetapowego procesu korektę lub wykonanie jednoetapowego ulepszenia.

Chodzi o to, aby materiały ścierne w mieszance całkowicie się rozpadły, aby stały się mniej ścierne i oferowały coraz bardziej wyrafinowane wykończenie podczas pracy. Pomyśl o tym jak o dużych, ostrych kamieniach rozbijanych o siebie w beczce, w końcu wszystkie kamienie się rozpadną, a krawędzie się zaokrąglą, a duże kamienie staną się mniejszymi kamykami, czyniąc je mniejszymi, gładszymi i mniej ściernymi. To właśnie dzieje się z materiałami ściernymi w mieszance na poziomie mikroskopowym. W większości przypadków produkt wymaga wystarczającej obróbki, aby stał się klarowny. Jest to jeden z najczęstszych błędów w polerowaniu maszynowym, zwykle spowodowany próbą polerowania zbyt dużej powierzchni w stosunku do używanej maszyny lub zbyt szybkim zakończeniem pracy.

Obszar polerski a polerka

Idealny obszar do polerowania jest około sześć razy większy od podkładki polerskiej, a praktyczną zasadą jest rozpoczęcie od niskiej prędkości, wykonując wiele przejść do dużej prędkości, zanim zmniejszysz prędkość do ostatniego przejścia na niskiej prędkości aby upewnić się, że produkt całkowicie się zepsuł. Ważne jest również, aby nie spieszyć się z każdym przejazdem, powolne i płynne poruszanie maszyną (ale także ciągłe utrzymywanie jej w ruchu) jest kluczem. 

Jedynym wyjątkiem od reguły jest to, że potrzeba jeszcze kilku przejść, aby w pełni zadziałać. Dzieje się tak dlatego, że w przeciwieństwie do innych związków, które ulegają jedynie niewielkiemu rozkładowi, został zaprojektowany tak, aby na początku służyć jako środek tnący, a następnie udoskonalać do delikatnego polerowania końcowego.