Polerka automatyczna

Polerka automatyczna – jakie wady można usunąć polerowaniem? 

Czasami nazywane znakami buforowymi lub śladami buforowymi, zwykle pochodzą one ze złych technik rafinacji lub bezpośrednio po etapach cięcia zgrubnego. Często pojawiające się jako tępe, zakopane ślady wymagają polerowania podczas etapów uszlachetniania i wykańczania. Można to również wyeliminować poprzez polerowanie. Z biegiem czasu cząsteczki tlenu w powietrzu reagują z lakierem, powodując mleczny, wyblakły wygląd. Jest to prawdopodobnie najbardziej zauważalne w samochodach czerwonych, gdy blakną do różowego lub czarnych, w których blakną do szarości.

Pożądany rezultat

Oprócz wad, które próbujesz usunąć, musisz zadać sobie kilka innych pytań, a odpowiedzi zawsze będą dyktować produkty metalografie pik procesy i czas, który wykorzystasz po drodze. Pierwsza jest najważniejsza: jakich wyników oczekujesz? Innymi słowy, czy chcesz przeprowadzić odnawianie jednoetapowe? Czy jest to pełna korekta lakieru przed nałożeniem powłoki ceramicznej? A może jesteś po prostu po oszałamiającym zakończeniu następnego programu? Możesz poświęcić od kilku godzin na jednoetapowe ulepszenie do tygodnia lub więcej na pełną wieloetapową korekcję. Dlatego ważne jest, aby zaplanować, ile masz czasu i pamiętać, jakie wyniki można osiągnąć.

Można usłyszeć, jak detailerzy mówią o kombinacjach – wszystko to oznacza pewną kombinację gąbki polerskiej i pasty polerskiej, która może przynieść pożądany rezultat. Wygląda na to, że każdy ma swoją ulubioną „magiczną” kombinację, ale w żadnym wypadku nie jest to jeden uniwersalny scenariusz. Zostały one zaprojektowane tak, aby można je było łatwo zmieniać (poprzez zmianę podkładki lub produktu), aby zrekompensować różnice w nasileniu defekty i różnice w twardości warstw lakieru lub lakieru bezbarwnego.

Rodzaj warstwy ochronnej

Inną kluczową kwestią jest rodzaj ochrony, którą dodasz po uszlachetnieniu lakieru. Jeśli jest to samochód, który chcesz wykończyć twardym woskiem, technicznie rzecz biorąc, możesz użyć dowolnej pasty lub pasty na lakierze, w tym tych, które zawierają już ochronę na bazie wosku. Jednoetapowe ulepszenie jest nie do pobicia, ponieważ usuwa utlenianie, udoskonala lakier i dodaje stopień ochrony za jednym zamachem.

Jeśli jednak chcesz nałożyć twardą powłokę ceramiczną, nie są one przeznaczone do nakładania na wosk, ponieważ warstwa wosku zapobiegnie wiązaniu się powłoki ze świeżo przygotowanym lakierem. W takim przypadku można użyć tylko produktu, który nie zawiera wosków ani wypełniaczy, więc nie będzie hamował wiązania chemicznego z krzemionki w powłokach.