Piła tasmowa

Jakie przeznaczenie ma piła tasmowa?

Przeznaczeniem piły taśmowej jest cięcie różnorodnych materiałów. Odmienny charakter piły taśmowej zapewnia użycie odpowiedniego sprzętu we właściwym czasie. Metalowa piła taśmowa jest używana w nożach, przedmiotach rolniczych lub szpilkach do trzymania ziarna obok wielu zastosowań, które płynnie tną metal. 

Cięcie mięsa, prace stolarskie i inne

Mięso wymaga silnego rozcięcia miąższu i kości. Do obróbki takiego materiału używane są piły taśmowe ze stali nierdzewnej, które mają drobne zęby i są sterylizowane przed użyciem.

Piła taśmowa do drewna wykonuje zakrzywione cięcie lub cięcie materiału drzewnego. Duża piła taśmowa jest używana w procesie, w którym drewno lub odpady drzewne są mniejsze. Piła taśmowa do drewna ma możliwość szybkiego cięcia tarcicy. Wielu producentów komercyjnych używa ich ze względu na precyzyjne cięcie.

Istnieją piły taśmowe, które wykonują stolarkę domową i drobne prace budowlane. Zależą od mechanizmów podawania i opadania, gdzie poruszają się szybko pod względem nacisku i kontrolowanych cięć.

Części piły taśmowej

Przecinarka taśmowa składa się z części charakteryzujących się mocą, precyzją i bezpieczeństwem. Brzeszczot taśmowy ma zęby, które pracują w pętli do cięcia materiału. Są wymienne. Każde ostrze ma inny zestaw wytycznych, których należy przestrzegać. W zależności od materiału ostrza zapewniają różne cięcie w zależności od składu, zębów i kąta cięcia.

Typy pił taśmowych

  • Materiał cięty wąskim ostrzem z małymi krzywiznami.
  • Szerokie ostrze tnie materiał o dużym promieniu na grubym materiale. Wykonują proste cięcia.
  • Stalowe ostrze tnie miękkie drewno dobrze, ale traci połysk na twardym drewnie.
  • Ostrze bimetaliczne tnie cienkie drewno i metal. Wykonany jest ze stali szybkotnącej.
  • Ostrze z węglików spiekanych tnie tylko drewno i pozostaje ostre dłużej niż ostrza stalowe i bimetaliczne.
  • Regularne zęby tną metal i wykonują płynną pracę dzięki drobnym zębom.
  • Zmienny materiał uzębienia o dobrych głębokościach. Mniej wibruje i amortyzuje uderzenia podczas pracy.
  • Pomiń materiał cięty zębami, taki jak miękki metal lub drewno. Jest przyjazny dla operatora i działa pod kątem 90 stopni.

W zależności od potrzeby prostego lub precyzyjnego cięcia, takiego jak kreatywne wypełnienie, piła taśmowa do metalu jest idealnym sprzętem do cięcia pod odpowiednim kątem. Elementy z mosiądzu, miedzi, aluminium i brązu są częścią zastosowań związanych z cięciem metali.