Linia produkcyjna do pelletu 

Linia produkcyjna do pelletu 

Jeśli masz już domową, wybrukowaną w domu linię do produkcji małego pelletu – lub jeśli pracujesz z małą linią do produkcji pelletu drzewnego w swojej fabryce – możesz się zastanawiać, co dalej. Umożliwi to pracę nad każdym aspektem produkcji pelletu w jednej maszynie. Korzyści? Urządzenie, które jest łatwiejsze w serwisowaniu, łatwiejsze w obsłudze – i oczywiście bardziej ekonomiczne. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię produkcja pelletu drzewnego, linia do produkcji pelletu do pasz dla zwierząt, czy nawet coś bardziej wyjątkowego (np. linia do produkcji pelletu z łusek ryżu!), ten artykuł przeprowadzi Cię przez wszystko, co musisz wiedzieć o produkcji pelletu dla Twój dom lub firma.

Jakiego sprzętu potrzebujesz?

Linia produkcyjna do pelletu zawiera wszystko, czego potrzebujesz do przetwarzania niemal dowolnej biomasy, w tym pszenicy, słomy, lucerny, kukurydzy, łuski ryżu i innych. Może być używany do produkcji wszelkiego rodzaju peletów, co pozwala przyspieszyć proces produkcyjny i poprawić wynik finansowy. Niezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać tę linię jako linię do produkcji pelletu drzewnego, linię do produkcji pelletu paszowego, czy małą linię do produkcji pelletu z biomasy, ten produkt będzie ostatecznie służyć jako kompleksowa i kompletna linia do produkcji pelletu, która zaspokoi potrzeby każdego.

Kompleksowa linia, zawiera wszystko, czego potrzebujesz. Składa się z siedmiu głównych części: rębaka, pieca grzewczego, pelletu, pakowarki, chłodnicy, młyna młotkowego i suszarki. To naprawdę jedyna w swoim rodzaju linia, która pozwoli Ci wytwarzać zrębki, płyty wiórowe, pellety do karmy dla zwierząt i wiele innych.

Materiał wejściowy

Kształtem materiału wejściowego są bele cylindryczne o maksymalnej średnicy 150 cm lub kwadratowe o przekroju maks. 150×150 cm. Można również używać materiałów sypkich lub sypkich. Maksymalna wilgotność materiału może wynosić do 14 %. W przypadku zwiększonej wilgotności, linię produkcyjną należy wyposażyć w sekcję suszącą. W podstawowym układzie linii produkcyjnej pellety pakowane są w dużych ilościach – np. w big-bagi lub pojemniki (lub opcjonalnie luzem). Praca wszystkich części linii jest ciągła. Cała linia produkcyjna jest sterowana z jednego panelu głównego. Przeznaczony jest do obsługi przez jednego pracownika, który odpowiada również za obsługę materiałów – podawanie bel i ich wymianę.