Rozrywka

Universal Studios Singapore

Universal Studios Singapore to park rozrywki i studio filmowe, które znajduje się w mieście-państwie Singapur. Został otwarty 26 kwietnia 2010 roku. Universal Studios Singapore zostało uznane za jeden z 10 najczęściej odwiedzanych parków rozrywki na świecie. Jest to również najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna w całej Azji Południowo-Wschodniej, z ponad 1,2 miliona odwiedzających w 2017 roku.

Kiedy  Universal Studios Singapore otworzył swoją pierwszą strefę ?

2 lipca 2018 roku Universal Studios Singapore otworzył swoją pierwszą strefę o tematyce hollywoodzkiej, Universal CityWalk, która będzie służyć jako nowe centrum rozrywki dla odwiedzających, którzy będą mogli odkrywać i cieszyć się szeroką gamą restauracji, sklepów i atrakcji tematycznych z całego świata. Universal Studios ma sześć obszarów tematycznych, w tym Jurassic Park, The Wizarding World of Harry Potter i The Walking Dead.

Jakie atrakcje oferuje park Universal Studios Singapore ?

Park oferuje różne atrakcje, takie jak przejażdżki (takie jak Harry Potter i zakazana podróż), pokazy na żywo (takie jak Seuss Landing), obszary tematyczne (takie jak Jurassic Park), pokazy (takie jak Cirque Du Soleil: Journey of Man), sklepy (takie jak Jurassic Park Gift Shop) i restauracje, takie jak Jurassic Park Cafe & Grill.

Czarodziejski świat Harry’ego Pottera to obszar, w którym goście są zanurzeni w części czarodziejskiego świata, której nigdy wcześniej nie widzieli. Główną atrakcją jest zamek Hogwart, w którym jeźdźcy mogą cieszyć się przejażdżkami na miotłach, a nawet odbyć lot na smoku!

Obszar Walking Dead został zainspirowany popularnym serialem telewizyjnym AMC i oferuje ekscytujące przejażdżki, takie jak Escape from Negan’s Sanctuary i Roller Coaster Zombie Apocalypse!

W parku znajduje się sześć stref tematycznych:

Pierwszą częścią, która została otwarta, była strefa Lost World – Jurassic Park, która została pierwotnie ogłoszona w 2008 roku. Inne strefy poszły w ich ślady, otwierając The Wizarding World of Harry Potter w 2011 roku, Marvel Super Hero Island w 2013 roku i Men In Black Alien Attack otwarcie w 2014 roku. Oprócz atrakcji opartych na filmach Universal Pictures, dostępne są również atrakcje oparte na franczyzach innych studiów filmowych, takich jak DreamWorks Animation i 20th Century Fox, w tym Kung Fu. Universal Studios Singapore oferuje wiele atrakcji i kolejek górskich, które są odpowiednie dla osób w każdym wieku. Zawiera również popularne filmy, takie jak Park Jurajski i Harry Potter. Główną atrakcją parku jest nowa atrakcja, Czarodziejski Świat Harry’ego Pottera – Ulica Pokątna, która została otwarta 8 lipca 2016 roku.