żłobek Centrum Kraków

Żłobek Centrum Kraków przygotowuje dzieci do kolejnych etapów edukacji

Wiele badań wykazało, że wczesna edukacja poprzez żłobek lub przedszkole pomaga dzieciom w utrzymaniu lepszych umiejętności czytania i matematyki w miarę dorastania. To świetna wiadomość dla rodziców, ponieważ wymagania wstępne na studia są trudniejsze niż kiedykolwiek, a rynek pracy jest konkurencyjny. Innymi słowy, ta wczesna inwestycja może naprawdę się opłacić dzieciom, gdy dorosną.

Zaufanie i pewność siebie

Dla niektórych dzieci uczęszczanie do żłobka lub grupy zabaw może być pierwszym, gdy spędzają kilka godzin z rodzicami. Dodatkowa niezależność wynikająca z przebywania z dala od głównych opiekunów może wzmocnić pewność siebie dziecka, gdy uczy się samodzielnego wykonywania podstawowych zadań i odkrywania więcej o życiu poza rodziną.

Uczęszczanie do żłobka lub grupy zabaw poszerzy doświadczenie Twojego dziecka ze światem. Uczestnictwo w różnych zajęciach, spędzanie czasu z różnymi dziećmi i dorosłymi oraz odwiedzanie różnych miejsc pomoże im w nabraniu pewności siebie i zbuduje fundament, który przygotuje ich do życia w świecie zewnętrznym.

Nauka nowych umiejętności

Rozpoczęcie żłobka może być ekscytującą nową przygodą dla małych dzieci i rozwinie szeroki zakres nowych umiejętności. Od nauki prawidłowego trzymania ołówka po rozwijanie nowych umiejętności liczenia, Twój maluch wkrótce szybko poszerzy swój zestaw umiejętności, gdy rozpocznie naukę w żłobku lub przedszkolu.

Umiejętności osobiste, takie jak bycie odpowiedzialnym za mycie rąk przed jedzeniem oraz zakładanie własnego płaszcza i samodzielne wieszanie go, zostaną rozwinięte w przedszkolu. Przebywanie w przedszkolu to przydatny sposób na ułatwienie dziecku przejścia do szkoły. Rozpoczęcie szkoły nie będzie takim szokiem dla dziecka, które jest już przyzwyczajone do spędzania czasu w środowisku nauki.

Niektóre żłobki są połączone ze szkołą podstawową, dzieląc tę samą placówkę i niektóre z tych samych obiektów. Uczęszczanie do żłobka połączonego ze szkołą to doskonały sposób na ułatwienie rozpoczęcia nauki, ponieważ Twoje dziecko zna już lokalizację i rozpocznie szkołę z wieloma kolegami z przedszkola. Uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach, spędzanie czasu z rówieśnikami, przestrzeganie zasad i słuchanie poleceń personelu żłobkowego pomoże im poczuć się przygotowanym do życia w „dużej szkole”, gdy nadejdzie czas.