Niepubliczne przedszkole – Wilanów
Rodzice uczniów klas 3–12, którzy uczęszczali do szkół prywatnych, częściej niż ich rówieśnicy ze szkół publicznych byli bardzo zadowoleni ze szkoły, do której uczęszczają ich dzieci, oraz z jej konkretnych aspektów, takich jak nauczyciele, standardy nauczania i dyscyplina. W sektorze publicznym rodzice, których dzieci uczęszczały do wybranej szkoły publicznej, byli generalnie bardziej zadowoleni niż ci, których dzieci uczęszczały do szkoły wyznaczonej.
Kto wybiera przedszkola niepubliczne?
Wśród tych, których dzieci uczęszczały do wyznaczonych szkół publicznych, rodzice, których wybór miejsca zamieszkania był związany ze szkołą, byli bardziej zadowoleni niż ci, którzy nie wybrali miejsca zamieszkania z tego powodu. Rodzice, których dzieci uczęszczały do wybranych szkół publicznych, i ci, których wybór miejsca zamieszkania był związany ze szkołą, byli mniej więcej tak samo bardzo zadowoleni ze szkół swoich dzieci.
Wiele różnic między szkołami publicznymi i prywatnymi odzwierciedla różnice w ich populacjach uczniów. Uczniowie przynoszą ze sobą do szkoły pewne cechy charakterystyczne, takie jak pochodzenie rasowe/etniczne i językowe, a czasami problemy osobiste lub rodzinne, które wpływają na ich zdolność uczenia się. Nauczyciele i administratorzy biorą pod uwagę te cechy podczas organizowania i zarządzania szkołami oraz planowania i wdrażania programów nauczania i usług wsparcia.
Cechy uczniów przedszkoli prywatnych
Tak więc, w zakresie, w jakim różnią się uczniowie szkół publicznych i prywatnych, można oczekiwać, że szkoły publiczne i prywatne również będą się różnić. Pod uwagę brane są również inne cechy uczniów, takie jak stosunek do nauki i zachowanie wobec nauczycieli; Ponieważ jednak są one determinowane przez środowisko szkolne oraz pochodzenie uczniów, omówiono je poniżej w części dotyczącej klimatu szkoły.
Różnorodność rasowa i etniczna może wzbogacić szkolne doświadczenia uczniów i nauczycieli na wiele sposobów. Jednak heterogeniczna populacja szkolna stwarza dodatkowe wyzwania dla nauczycieli szkolnych i administratorów, którzy muszą być wrażliwi na różne środowiska kulturowe i interakcje między jednostkami (uczniami i nauczycielami) z różnych środowisk. Uczniowie z ograniczoną znajomością języka angielskiego stwarzają zapotrzebowanie na zasoby szkolne i potrzeby w zakresie szkolenia nauczycieli, których nie ma w szkołach bez takich uczniów.